Meist

Sporrong on üks Põhjamaade vanim ettevõte

Me tähistasime 350 aasta möödumist 2016. aastal. Tegevus algas vööde töökojaga Helgeandsholmenis Stockholmis 1666. aastal. Vööde töökoja asutaja oli meister Henrik Grau. Pärast mitut omaniku- ja nimevahetust võttis 1842. aastal ettevõtte üle vööde meistrite tsunfti viimane oldermann Carl Claes Sporrong, kes andis ka ettevõttele oma nime.
Sporrong kuulub alates 2018. aasta juulist Kultakeskus OY-le. Soome juhtiv metallitöötlemisettevõte asub Hämeenlinnas ja on asutatud 1918. aastal. Tootevalikusse kuuluvad vääriskividega tooted, kuld- ja hõbeehted, lauahõbe, medalid, trofeed ning kuulsate Šveitsi kellade ja kullakellade import.

Viimase 350 aasta jooksul on palju juhtunud

Oleme valmistanud ja kujundanud kingitusi ja aumärke erinevaks otstarbeks alates tunnustatud sporditähest kuni ettevõtte juubelini ja tunnustust väärivate töötajate autasustamiseni. Tänu meie osavatele käsitöölistele ja kaasaegsele tehnoloogiale saame 350 aastat hiljem jätkuvalt pakkuda kõrge kvaliteediga käsitööd.

Tootmine oma tehases

Tootmine toimub tänasel päeval meie oma tehases Eestis või mõne meie kontrollitud koostööpartneri abil laias maailmas. Sporrongil on müügiesindused Rootsis, Soomes, Norras, Eestis ja Lätis. Oluline osa meie tegevusest on loomisprotsess, kus me koos oma tellijaga loome ainulaadse toote lähtuvalt antud vajadustest.

Kvaliteet ja keskkond

Sporrong kasutab dokumenteeritud kvaliteedijuhtimise süsteemi, mis vastab standardile SS EN ISO 9001:2015. Meie tegevus on sertifitseeritud juba alates 1999. aastast. See on vajalik selleks, et suudaksime vastutustundlikult kontrollida ja tagada õigete toodete valmimist õigeks ajaks ja õige kvaliteediga!

Keskkonnast räägivad kõik ja üha rohkem inimesi annab ühel või teisel moel oma panuse selle hoidmiseks. Meiegi Sporrongis anname endast parima, järgides alates 2008. aastast standardi SS EN ISO 14001:2015 nõuetele vastavat keskkonnasertifikaati. Sellega oleme võtnud endale kohustuse tegeleda tõhusalt ja struktureeritult keskkonnaalaste küsimustega ja arendada pidevalt edasi Sporrongi keskkonnatöö põhimõtteid. Kvaliteet ja keskkond.

Kuningakoja tarnija

Sporrong on kuningakoja tarnija olnud juba alates 1965. aastast.

Varem oli üle tuhande kuningakoja tarnija, kuid tänasel päeval on nõuded karmistunud ja on vaid 130 ettevõtet, kes saavad kasutada seda ihaldusväärset tiitlit.

Sporrong Metallfabrik